Czy brak krwawienia z odstawienia świadczy o konieczność zmiany tabletek?

Dzień dobry, nurtuje mnie problem braku krwawienia z odstawienia. Od około 1,5 roku biorę tabletki Aidee, z początku krwawienie występowało regularnie (zawsze w tygodniu odstawienia), później przez pół roku krwawienie dostawałam do drugie opakowanie (w ulotce przeczytałam ze nie jest to powód do niepokoju, mimo to udalam się do ginekologa, ale on również potwierdził, ze wszystko jest w porządku), aktualnie krwawienie nie wystąpiło już 5 razy... kończę właśnie piąte opakowanie tabletek odkąd nie wystąpiło krwawienie, nie łączyłam opakowań, ciąża wykluczona, każdorazowo wykonywałam test ciążowy, samopoczucie dobre (bez zmian), dodam tylko ze naturalne miesiączki również mam bardzo skąpe (max 2-3 dni, dolegliwości tylko w ciągu 1 dnia). Czy mam powód do niepokoju? Czy świadczy to o konieczność zmiany tabletek, gdyż maja dla mnie za wysoka dawkę hormonów? Dziekuje za odpowiedz

Lek. Tomasz Budlewski

Wskazana ponowna wizyta u ginekologa po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć proponuje oznaczyć poziom beta hcg