Czy dobrze przyjęłam tabletki antykoncepcyjne?

Witam Mam problem z trądzikiem. Robiłam niedawno badania hormonów i wyszło, że mam podwyższony hormon DHEA. Pani ginekolog przepisała mi tabletki Belara. Niestety źle się po nich czułam. Pani doktor przepisała mi inne Vines. Dokończyłam całe opakowanie Belara, ale nie zachowałam 7 dniowej przerwy przed rozpoczęciem drugich tabletek, ale zażyłam już po 3 dniach od zakończenia pierwszego opakowania. Czy może być jakiś problem w leczeniu przez wcześniejsze zażycie kolejnych tabletek? Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skrócenie siedmiodniowej przerwy podczas doustnej antykoncepcji hormonalnej nie powinno wpływać na jej działanie. Czasem można nawet całkowicie pominąć siedmiodniową przerwę i rozpocząć kolejne opakowanie tabletek tuż po zakończeniu poprzedniego.

W związku z tym leczenie, które Pani aktualnie stosuje nie powinno zostać zaburzone. W razie jakichkolwiek wątpliwości, proszę konsultować się z lekarzem prowadzącym.

Odpowiedzi na podobne pytania o skrócenie siedmiodniowej przerwy znajdzie Pani pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skrocenie-przerwy-pomiedzy-opakowaniami-tabletek-antykoncepcyjnych-i-rozpoczecie-nowego-o-dzien-wczesniej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/o-ile-dni-mozna-skrocic-siedmiodniowa-przerwe-w-stosowaniu-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skrocona-przerwa-do-6-dni-pomiedzy-opakowaniami-tabletek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.