Czy można dalej stosować antykoncepcję?

Dzień dobry, przyjmuję tabletki antykoncepcyjne. Niestety przez nieuwagę skróciłam okres przyjmowania tabletek placebo - pierwszą aktywną tabletkę z nowego blistra przyjęłam dzień wcześniej. Czy kontynuując przyjmowanie będę chroniona? Jedyną konsekwencją jest zmiana dnia rozpoczęcia blistra?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

nic się nie stało, nadal jest Pani chroniona, a działanie tabletek antykoncepcyjnych jest takie jak wcześniej. Jedyną konsekwencją takiej sytuacji będzie – tak jak Pani wspomina – zmiana dnia rozpoczęcia blistra.

Istnieje możliwość skracania siedmiodniowej przerwy bądź całkowitego pominięcia tabletek placebo. Mimo to skuteczność doustnej antykoncepcji hormonalnej zostaje zachowana. Może więc być Pani spokojna i dalej kontynuować przyjmowanie pigułek.

Podobne pytania zadawały inne użytkowniczki. Odpowiedzi na nie może Pani znaleźć pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skrocenie-przerwy-pomiedzy-opakowaniami-tabletek-antykoncepcyjnych-i-rozpoczecie-nowego-o-dzien-wczesniej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/o-ile-dni-mozna-skrocic-siedmiodniowa-przerwe-w-stosowaniu-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skrocona-przerwa-do-6-dni-pomiedzy-opakowaniami-tabletek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.