Czy duża wada wzroku u dzieci może być wyleczalna?

Dzień dobry, Mam 3 dzieci. Każdy ma wade wzroku. Córka (3,5 roku) 6,5 i 7,5. Jeden syn 8 i 7 i drugi syn 8 i 6 (bliźniaki maja 1 rok i 4 miesiace). Córka nosi non-stop od roku okulary i niestety wada wzroku oraz kat zeza mierzony na synoptoforze troche sie pogorszył (wczesniej kąt zeza bez okularów 10 stopni teraz 12 stopni. Wcześniej wada wzroku 6 i 7 teraz 6,5 i 7,5). Wcześniej córka dostała okulary o 1 dioptrię mniejsza niż wada. Teraz ma zalecenie zmienić szkła o 0,5 dioptrii mniejsze niż wada. Moje pytanie jest takie. Dlaczego wzrok oraz kąt zeza u córki trochę sie pogorszył mimo noszenia okularów? (w okularach kat zeza jest 0). Drugie pytanie dotyczy wszystkich moich dzieci: czy taka duza wada jest do wyleczenia?

Witam. Duża nadwzroczność jest nie do wyleczenia i będzie się utrzymywać przez całe życie dzieci.Kąt zeza w okularach czyli 0 stopni jest istotny . Bez okularów nie jest ważny chyba ze jest powyżej +25 st .Pozdrawiam serdecznie