Czy ganglion na stopie usuwa się w znieczuleniu miejscowym?

Witam. Dokładnie 3,5 roku temu na przegubie prawej stopy wyrosła mi zmiana. Byłam z tym u chirurga. Lekarz stwierdził, że to ganglion. Na tamtą chwilę stwierdził, że dopóki nie boli, nie powiększa się i nie przeszkadza nie ma sensu usuwać. Na chwilę obecną odczuwam bóle stopy w okolicy tej zmiany. Są to bóle zarówno samoistne jak i spowodowane naciskiem. Moje pytania dotyczą usunięcia tej zmiany. Czy takie zmiany ok. 2,5-3 cm usuwa się ze znieczuleniem miejscowym? Czy może to być zmiana złośliwa? Czy gangliony bolą?

Czy takie zmiany ok. 2,5-3 cm usuwa się ze znieczuleniem miejscowym?
- tak, najczęściej w ten sposób
Czy może to być zmiana złośliwa?
- skoro określił tą zmianę lekarz jako ganglion to jest to zmiana oczywiście łagodna typu zwyrodnieniowego
Czy gangliony bolą?
- mogą boleć kiedy właśnie uciskają na jakieś nerwy z otoczenia