Czy guz w cieśni był nowotworem?

Witam, dwa tygodnie temu przeszłam operację usunięcia tarczycy - podejrzenie nowotworu pęcherzykowatego cieśni IV kat.- na podst. przeprowadzonej biopsji. Wczoraj odebrałam wynik histopatologiczny: płat lewy z guzkiem cieśni - pomiędzy pęcherzykami obecny skąpy nieswoisty, limfatycznokomórkowy naciek zapalny z ogniskowym tworzeniem grudek chłonnych, liczne guzki koloidowe i hiperplastyczne z cechami zmian degeneracyjnych pod postacią szkliwienia oraz skupisk makrofagów , całość obrazu odpowiada zmianom obserwowanym w przebiegu wola guzowatego. W sąsiedztwie płata prawego i lewego znaleziono po jednym normotypowym gruczole przytarczyczny. Bardzo proszę o odpowiedź - czy guz w cieśni był nowotworem, czy usunięto mi także przytarczyce, czy wystarczy leczenie endokrynologiczne? Pozdrawiam.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wole guzowate nie jest guzem złośliwym tarczycy. Proszę udać się z tym wynikiem do endokrynologa. u którego się Pani leczy. Pozdrawiam