Czy infekcja zaszkodzi w ciąży?

Witam.obwcnie jestem w 25 tc. Na poczatku miesiaca mialam wizyte u ginekologa,ktory stwierdzil infekcje intymna i zapisal clotrimazolum dopochwowo.(nie mialam zadnych objawow). Kazal brac 3 tabletki a 3 zostawic na zapas. Od wczoraj zauwazylam lekko twarozkowe uplawy ale poza tym innych objawow brak.Czy moge wziac te 3 tabletki ktore mi zostaly?czy moze to zaszkodzic dziecku jesli np infekcji nie ma,a ja wezme te tabletki?

Lek. Michał Lenard

Lek nie zaszkodzi dziecku, może go Pani zastosować. Pozdrawiam!