Czy jest szansa na przesunięcie krwawienia miesiączkowego?

Witam Czy można przesunąć termin miesiączki ponieważ mam nieregularne cykle a zbliża się termin wakacji i poprostu nie chciałabym mieć miesiączki w tymm czasie.
KOBIETA, 22 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

można przesunąć termin krwawienia przy pomocy tabletek antykoncepcyjnych. Ich przyjmowanie trzeba jednak rozpocząć odpowiednio wcześnie, aby zapobiec owulacji. Podczas stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej nie występują bowiem naturalne menstruacje, lecz tzw. krwawienia z odstawienia. Pojawiają się one po zażyciu tabletek z substancją czynną.

W celu ustalenia najbardziej optymalnego rozwiązania, proszę udać się do ginekologa. Przedstawi on możliwe opcje i poinformuje, kiedy najpóźniej powinna Pani rozpocząć stosowanie tabletek, aby uniknąć krwawienia. Jednocześnie trzeba być świadomym, że w pierwszych miesiącach mogą pojawiać się skutki uboczne tabletek, takie jak nieregularne plamienia bądź krwawienia.

Podobne pytania znajdzie Pani tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-przesunac-miesiaczke-tabletkami-antykoncepcyjnymi,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-przesunac-miesiaczke-przed-matura,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-przesunac-miesiaczke-przy-uzyciu-tabletek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.