Jak mogę przesunąć termin mojej miesiączki?

18 września biorę ślub przez ten stres przedślubny przesunął mi się cykl i okres wypada mi dokładnie w dniu ślubu co robić w takiej sytuacji Iść do ginekologa i wziąć tabletki antykoncepcyjne czy są jakieś inne tabletki którymi można przyspieszyć okres żeby dostać wcześniej niż w tym dniu. Bardzo proszę o pomoc jestem zrozpaczona mam bardzo obfite i bolesne miesiączki i naprawdę chce tego uniknąć

Redakcja abcZdrowie

Witam,

aby przesunąć miesiączkę najlepiej zastosować antykoncepcję hormonalną w postaci tabletek antykoncepcyjnych. Bezpośrednio po pierwszym opakowaniu tabletek należy rozpocząć kolejne bez robienia przerwy. Takie postępowanie sprawi, że miesiączka się nie pojawi. Metodę tę można zastosować w wyjątkowych okolicznościach, takich jak właśnie ślub czy planowany od dawna wyjazd na wakacje, a nie w sposób nagminny.

Niektóre kobiety próbują na własną rękę przesunąć okres przy pomocy diety czy stosując zioła, jednak sposoby te nie mają udowodnionej skuteczności, więc do końca nie będzie Pani wiedziała, jak zareaguje organizm. Bezpieczniej jest więc udać się do gabinetu lekarskiego i powiedzieć na czym Pani zależy.

Podobne pytania pojawiały się już w naszym serwisie. Znajdzie je Pani pod następującymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-przesunac-swoja-miesiaczke, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-przesunac-miesiaczke, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-moge-przesunac-miesiaczke.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.