Czy kaszaki są groźne?

Czy kaszaki moga byc grozne? Mam ich troche na ciele ,szczegolnie denerwujace sa w okolicy ledzwiowej ,bo nawet zabola...ja leczyc zeby nie powstawaly inne.?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Kaszak może ulec nadkażeniu bakteryjnemu i wywołać zmiany zapalne w otaczających tkankach. Leczenie jest operacyjne, polega na chirurgicznym usunięciu zmiany; wznowy są rzadkie.