Czy konieczne jest usunięcie wgłębienia głowy po upadku?

Witam. Mój synek ma 20mies około rok temu upadł i uderzył się w glowe po czym ma wgłębienie w tyle głowy mniej więcej na 1cm miał guza ale zmalał i nic więcej się z tym nie dzieje. Dziecko jest pogodne wesołe i zaczyna mówić. Moje pytanie czy należy zoperwac to chirurgicznej czy to samo się zrosnie i czy może coś mu grozić jego zdrowiu martwię się tym coraz bardziej proszę o odpowiedz

Lek. Michał Lenard

Konieczne jest osobiste zbadanie dziecka przez pediatrę i ewentualnie wykonanie badań obrazowych w celu wykluczenia uszkodzenia struktur wewnątrzczaszkowych. Wtedy lekarz będzie mógł podjąć decyzję. Pozdrawiam!