Czy korzeń tego zęba musi być usunięty?

Dzień dobry. Pan Doktor usunął mi zęby w szczęce, a pozostawionego wcześniej korzenia zostawił, napisał przy tym że "ograniczony wkoło stan zapalny", następnie wszczepil 5 implantów, po pół roku założył stałą protezę, teraz kiedy dowiedziałam się że jest korzeń w szczęce, poprosiłam o usunięcie, lekarz twierdzi że nie ma takiej potrzeby, że podczas ekstrakcji można naruszyć zatokę i mogą być powikłania. Czy na pewno jest bezpieczne dla implantów i zdrowia. Proszę o odpowiedź. Dziękuję i Pozdrawiam serdecznie
KOBIETA, 67 LAT około miesiąca temu

Pozostawienie korzenia najczęściej nie jest dobrym pomysłem. Dostęp do zatoki nie stanowi problemu dla sprawnego operatora. trzeba dokładnie wszystko ocenić na tomografi komputerowej i wtedy podjąć decyzję o ewentualnym usunięciu.