Czy krwawienie ze skrzepem to poronienie?

Proszę o odpowiedź, bo trochę się niepokoję. Z tego, co mi lekarz powiedział ciąża była biocemiczna, bo jeszcze nie widać było dziecka na USG, a testy wyszły pozytywnie, tyle że wszystkie 3 z bladą drugą kreską. Potem dostałam plamienia w nocy, a koło południa następnego dnia wyleciał ze mnie dość duży skrzep, czy to jednak mogło być poronienie?
Lekarz po tym krwawieniu na USG powiedział, że macica nie jest już powiększona i że ciąży nie widzi. Trochę się martwię, bo do krwawienie doszło w domu, nie byłam w szpitalu.
Czekam na odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Najpewniej przeszła Pani poronienie. Na tak wczesnym etapie ciąży poronienie jest zwykle kompletne- nie jest konieczne łyżeczkowanie jamy macicy. Tak więc nie musi się Pani przejmować, że do krwawienia doszło w domu. Czarna linia (łac. "linea negra") jest zjawiskiem charakterystycznym dla ciąży, spowodowanym zwiększonym stężeniem estrogenów, i bardzo rzadko pojawia się poza tym okresem. Pojawia się częściej u kobiet o ciemniejszej karnacji. Zwykle można ją zaobserwować dopiero w drugim trymestrze, jednak u niektórych kobiet pojawić może się wcześniej. Stopniowo będzie ona teraz znikać, może to potrwać kilka tygodni albo nawet miesięcy. Rzadko pozostaje na zawsze.
Pozdrawiam ciepło!