Czy Lamotrix jest skuteczny w leczeniu nerwicy?

Czy Lamotrix pomoże mi w opanowaniu somatycznych objawów nerwicy? Neuroleptyki za bardzo pogrążają moją i tak zszarganą gospodarkę hormonalną.

Witam! Lamotrix jest lekiem p/padaczkowym i tak jak niektóre leki tego typu ma duże znaczenie w terapii zaburzeń afektywnych jako stabilizator napędu i nastroju. Oczywiście ma także pewne działanie p/lękowe. Jako lek samodzielny w zaburzeniach nerwicowych ma mniejsze znaczenie i rzadko jest stosowany. Natomiast jako terapia dodana sprawuje się całkiem nieźle. Oczywiście wszystko zależy od wrażliwości osobniczej. Praktycznie prawie wszystkie, w tym "cudowne leki" dają tylko leczenie objawowe. Leczeniem przyczynowym jest odpowiednio dobrana psychoterapia. Można także spróbować hipnozy, przezczaszkowej stymulacji magnetycznej i wielu innych. Powodzenia W. Łuczkowski.