Czy latem mogę używać balsamów na rozstępy?

Witam! Czy latem kiedy jestem narażona na promienie słoneczne i gdy opal się mogę używać balsamow przeciw rozstępom, w których jest napisana, że usuwają powstałe rozstępy, czyli rozumiem to tez w ten sposób, że wybielaja skórę, w jakimś stopniu Proszę o szczegółową odpowiedź

Dzień dobry,

Żaden balsam nie usunie nam rozstępów, które są tak naprawde bliznami. Te wszystkie cudowne kosmetyki redukujące rozstępy to jedynie chwyt marketingowy, a ich działanie jest niemalże takie samo jak innych, zwykłych balsamów. Pora roku nie ma w tym przypadku znaczenia. Jeśli chciałaby Pani skutecznie zredukować widoczność rozstępów polecam udać się do kliniki medycyny estetycznej, gdzie wykonywane są odpowiednie zabiegi: laseroterapia, mezoterapia igłowa, karboksyterapia i inne. Specjalista po obejrzeniu zmian oraz przeprowadzeniu wywiadu dobierze dla Pani najbardziej skuteczny zabieg. Oczywiscie zazwyczaj wymagana jest seria zabiegow, w odpowiednim odstępie czasowym. Walka z rozstępami jest zazwyczaj długotrwała i należy pamietać, że każdy pacjent może zareagować w rożny sposób na ten sam zabieg. Z racji inwazyjności zabiegow np laserowych, odpowiednią porą na ich rozpoczęcie jest jesien- tutaj panuje bezwględny zakaz opalania miejsc poddanych zabiegom. Życzę powodzenia!

Pozdrawiam serdecznie.