Czy leczenie antybiotykiem zaburzy wyniki badań?

Dzień dobry. Muszę wykonać badania. Głównie na tarczyca TSH, f3 i F4, ale chciałam też glukozę, insulinę i ferrytyne. Od 2 tyg mam problem z jakąś infekcją. Wczoraj dostałam antybiotyk - amokstat na 7 dni i rozpoznanie - ostre zapalenie zatok. Czy w związku z tym muszę się wstrzymać z badaniami? Czy wyniki mogą wyjść zaburzone? Jeśli tak to ile muszę odczekać? Z góry dziękuję
KOBIETA, 34 LAT 12 miesięcy temu

Proszę odroczyć badania do czasu wyleczenia infekcji (stan zapalny może wpłynąć na wyniki). Najlepiej będzie wykonać je ok. 5 dni po ustąpieniu objawów i zakończeniu antybiotykoterapii.