Czy lęk przed zawałem serca jest w moim przypadku uzasadniony?

Mam lęk przed zawalem serca strasznie sie boje ze nagle moge go dostac naczytalam sie duzo rzeczy na internecie i strasznie panikuje . Mialam robione Ekg wszystko dobrze , cisnienie mam zawsze 122/73/76 , mam prace nie siedzaca a chodzaca codziennie pokonuje okolo 5km w pracy , moje BMI 24,31 takze w normie odzywiam sie raczej dobrze obiadki zupki duzo wody jednie co pale paierosy okolo 15 sztuk dziennie ale staram sie rzucic . czy mam obawy do niepokoju z tym zawalem serca strasznie sie boje jak zaczynam o tym myslec to odrazu mnie klatka piersiowa boli ale moze dlatego ze sobie to wmawiam prosze o odpowiedz .

Witam,

wskazana jest konsultacja kardiologiczna, szczegółowa diagnostyka, np. Holter - jeśli zostaną wykluczone choroby serca zalecana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna.
Pozdrawiam serdecznie