Czy limfocyty w stanie zapalnym powinny mieć zaniżoną wartość?

Mam 30 lat , internista zdiagnozował u mnie anginę. Wynik CRP 17,5 mg/l norma laboratorium < 5,0. Martwią mnie w tym stanie wyniki morfologii :LIMFOCYTY 1,43 G/l 1,50 norma— 4,50 MONOCYTY ­ 0,83 G/l 0,20 norma— 0,80, % MONOCYTÓW ­ 14,3 % norma < 12,0. Pozostałe wyniki mieszczą się w normach laboratorium. Limfocyty w stanie zapalnym chyba nie powinny mieć zaniżonej wartości?

Lek. Wojciech Zygmunt

Spadek limfocytów (szczególnie niewielki, tak jak u pana) jest charakterystyczny dla początkowych stadiów chorób infekcyjnych. Wynik nie powinien pana martwić. Pozdrawiam i życzę zdrowia.