Czy łuszczyca zawsze zaczyna się od dłoni?

Czy łuszczyca zawsze zaczyna się od dłoni, kolan, łokci, głowy? Jakiś czas temu mojej mamie wyskoczyła plama wielkości śliwki na udzie, po pół roku zaczęły wyskakiwać nowe mniejsze a ta pierwsza znikła bez śladu i aktualnie całe nogi ma w takich małych czerwonych łuszczących się ciapkach. Czy to napewno łuszczyca, czy może być coś innego?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Łuszczyca nie musi się zaczynać od zmian w obrębie dłoni, kolan, łokci, głowy. Niestety nie ma jednak takiej możliwości, by w ramach porady internetowej potwierdzić lub wykluczyć diagnozę. Sugeruję zaufać lekarzowi prowadzącemu.