Czy małżeństwo to instytucja do przedłużania gatunku?

Mam 20 lat. W mojej rodzinie ojciec był pantoflarzem, matka dominowała, a babcia była poniżana przez dziadka. Jestem przerażona i wściekła na ludzi, którzy żyją w związkach. Czy zawsze tak musi być? Czy nie ma szczęśliwych małżeństw/ związków? Czy naprawdę małżeństwo to tylko i wyłącznie instytucja służąca do przedłużania gatunku?

Jeśli Pani doświadczenia rodzinne wywołują tak wiele negatywnych uczuć i myśli, warto przyjrzeć im się z pomocą psychoterapeuty. Bez względu na to, czy kiedyś się Pani z kimś zwiąże czy nie, będzie to niezależna i dojrzała decyzja, zgodna z własnymi przekonaniami, a nie "na przekór" czy "z powodu" przeszłości rodzinnej.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza