Czy mogę lecieć samolotem w 23 tygodniu ciąży?

Jestem w 20 tyg ciąży. Jest to ciąża druga , ani w tej ciąży ani w poprzedniej nie mam komplikacji. W tej ciąży jedynie mam mięśniaka. W 23 tyg mam odbyć lot samolotem do norwegi , 2 godziny. Lot odbył by się w czwartek powrót w niedziele. Mój ginekolog powiedział tylko ze on mi nie zabrania ale i nie zaleca bo po lotach często dochodzi do wczesnego porodu. Teraz nie wiem co robić. Czy mogę lecieć?
KOBIETA, 31 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

podróżowanie samolotem w ciąży jest w większości przypadków bezpieczne, zwłaszcza w ciąży bez powikłań. Według badań latanie nie zwiększa ryzyka poronienia ani wywołania przedwczesnego porodu, dlatego może Pani spokojnie wybrać się w podróż.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-w-ciazy-mozna-latac-samolotem

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.