Czy mogę mieć suchy zębodół bez objawów?

Czy to możliwe, że mam suchy zębodół w obu ranach po wyrwaniu ósemki i nie odczuwam bólu? Ekstrakcję miała miejsce tydzień temu, w środę. W pierwszej ranie skrzep odpadł najpierw w sobotę - na dyżurze powiedzieli mi, że był to jednak skrzep z krwawienia wtórnego, a ten właściwy był na swoim miejscu. W miejsce tego, który odpadł pojawił się nowy, a następnie odpadł w niedzielę. W poniedziałek na konsultacji mój stomatolog to potwierdził, ale pomimo braku dolegliwości bólowych uznał, że w ranie po drugiej stronie mam suchy zębodół. Przepłukał ranę a nałożeniem leku wstrzymał się ze względu na intensywne krwawienie, które miało miejsce w sobotę. Wczoraj odczuwałam nieco silniejszy ból z pulsowaniem. Stomatolog na konsultacji ponownie przeczyścił ranę. Dzisiaj znowu przyszłam na konsultacje, rana została ponownie przeczyszczona i został nałożony lek. Okazało się jednak, że w drugiej ranie również zrobił się zębodół (skrzep wczoraj jescze był). Dziwi mnie to, że praktycznie nie odczuwam bólu. Czy możliwe, że się pojawi? Jeśli tak to kiedy? Bardzo dziękuję i pozdrawiam.

Suchy zębodół to choroba o podłożu zapalnym. Cechuje się brakiem obecności skrzepu w miejscu rany po wyrwanym zębie. Okolica jest zaczerwieniona, widoczna jest często kość i występuje obrzęk. Pacjent odczuwa pulsujący ból o dużym nasileniu promieniujący w okolicę małżowiny usznej, skroni i oczodołu.