Czy mój poziom cukru na czczo jest prawidłowy?

Witam Mój poziom cukru na czczo to średnio 105. Po posiłku 2 godziny podobnie. Czy powinnam się niepokoić i zrobić krzywą cukrową? Stosuję dietę bardzo ograniczające cukier oraz dużo ćwiczę.

Lek. Paweł Szadkowski

Proszę zwrócić się do swojego lekarza prowadzącego / pierwszego kontaktu, w przypadków wyników glukozy na czczo na poziomie 100-125 mg/dl zalecane jest wykonanie doustnego testu obciążenia 75g glukozy (OGTT).