Czy możliwa jest astma oskrzelowa u 5-letniego dziecka?

Witam Mam pytanie odnośnie astmy oskrzelowej. Walczę z mocnym suchym kaszelem u córki już od września... Kaszel raz jest raz go nie ma trzy dni spokój wtedy z tydzień kaszlu i tak od września... Miałyśmy robione przeswietlenie klatki piersiowej, badania pod kątem pasożytów i inne cuda. Wszystko jak najbardziej wporzadku. Za każdym razem prócz kaszlu ( miewa takie napady że aż robi się bordowa na buzi) co nas wczoraj skłoniło na szpital zresztą w tym roku już z 8 raz.. I cały czas to samo.. osluchowo dobrze, gardło blade. Byłyśmy już u alergologa który kazał nam brać " nasomentin " ( aerozol do nosa) i jak po nim nie przejdzie kaszel to wychodzi ze córka nie jest raczej ' alergikiem ', byłyśmy u laryngologa również wszystko Oki. I wczoraj bo wizycie w szpitalu Pan doktor kazał zrobić badania pod kątem astmy oskrzelowej i tak się zastanawiam czy to faktycznie może być astma? . Bo tyle ile córka brała antybiotykow, syropy itd to niepojęte już sama nie wiem co myśleć.. ( córka ma prawie 5 lat)

Lek. Paweł Szadkowski

Astma jest możliwa w przypadku Pani córki, dlatego warto posłuchać zaleceń lekarza i wykonać diagnostykę w tym kierunku. Istotne jest też kiedy ten kaszel występuje, czy rano, czy w nocy, czy po wysiłku.