Czy możliwa jest nerwica u 23-latki?

Dzień dobry. Mam ogromny problem. Kiedyś byłam hospitalizowana na oddziale psychiatrycznym. Teraz od miesiąca źle się czuję mam zawroty głowy, nogi jak z waty, takie słabe, i słabo non stop mi jest. Mam coś że wzrokiem. Jak patrzę w jeden punkt to tak jakby obraz mi się przesuwa, mam uczucie jakby kręciło mi się w głowie,a czasami jest obraz rozmyty, mam tak od miesiąca i jestem już tym wykończona, A jak leżę jest jeszcze gorzej. Lekarz twierdzi, że to nerwica. A mi się wydaje że dlatego że już raz byłam na oddziale psychiatrycznym to teraz każdy objaw przypisują mi nerwicy. Czy to faktycznie może być nerwica? Błagam o pomoc, bo już nie wytrzymuję.

Witam! Takie objawy najczęściej obserwuje się przy różnego typu zaburzeniach emocjonalnych (nerwicowych), niemniej jednak w tym wieku objawy nerwicowe mogą współistnieć z innymi, czasem "poważnymi schorzeniami" i "zwalanie wszystkiego na nerwicę może doprowadzić do niezauważenia czegoś istotnego. Wcześniejsze rozpoznanie nerwicy i zmienne objawy raczej przemawiają za nerwicą, ale nie zaszkodzi diagnostyka neurologiczna: badanie neurologiczne, EEG, badanie dna oka, RM głowy. Powodzenia W. Ł.