Czy możliwe jest AZS u 2-miesięcznego dziecka?

Witam! Mój synek ma 2 miesiące i od pewnego czasu na jego raczkach i nóżkach zrobiła się bardzo sucha i szóstka skóra, a dodatkowo na twarzy pojawiły się czerwone suche plamy. Czy jest to objaw skazy bialkowej, czy może też AZS? Do jakiego lekarza się udać żeby to zdiagnozował?

Lek. Michał Lenard

Mogą być to objawy AZS, ale konieczne będzie zbadanie dziecka przez lekarza. Sugeruję wizytę u pediatry. Pozdrawiam!