Czy możliwe, że łożysko zmieni swoje położenie?

Dzień dobry jestem w 13 tyg ciąży i mam na tylnej ścianie nisko łożysko chciałabym zapytać czy ono może się jeszcze podnieść
KOBIETA, 39 LAT około miesiąca temu

Dzień dobry,

Łożysko" nie stoi" w miejscu. Może się "przemieszczać" w miarę "rozciągania" się macicy. Jest Pani przed 20 tygodniem ciąży,a badanie USG wykazało,że łożysko jest nisko,to dość częste zjawisko na tym etapie. Łożysko ma jeszcze szansę "przemieścić się ".

Jeśli chce Pani zobaczyć jak to mniej więcej może wyglądać,to umieściłam Pani pytanie wraz z obrazkiem i małym wyjaśnieniem na moim nowym Instagramie.

https://www.instagram.com/p/C43Y-yBtuDEXQ_GQUvrLp6Ds9_eriamyn7w_ow0/?igsh=eXo1dzY5M2xhNnZj

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska