Czy możliwe, że zarodka jeszcze nie widać?

Dzień dobry, Byłam dziś na badaniu USG w celu potwierdzenia ciąży. Według daty ostatniej miesiączki jest to mój 6 tydz 4 dzień ciąży. Na badaniu lekarz nie mógł dostrzec zarodka. Poprosil o przyjscie za tydzień bo może to być wczesna ciąża i dlatego zarodka nie widać. Cykle miałam regularne 28 dniowe. Bardzo sie stresuje proszę o informacje jakie są szanse na prawidłową ciążę w takim przypadku. Czy częstym jest, że na tym etapie nie widać zarodka?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zdaniem naszych ekspertów zarodek powinien być widoczny podczas badania USG w okolicach szóstego tygodnia ciąży. Czasem jednak zdarza się, że zarodek w szóstym tygodniu ciąży nie jest widoczny, co może wynikać ze źle obliczonego wieku ciąży.

W takiej sytuacji ginekolog zaleca powtórzenie badania za tydzień lub dwa. Jego wynik jest wówczas decydujący. W obecnej sytuacji proszę nie stresować się na zapas i być dobrej myśli. Trzymamy mocno kciuki!

Poniżej umieszczamy odpowiedzi ekspertów na podobne pytania innych użytkowniczek:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niewidoczny-zarodek-w-6-tygodniu-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niewidoczny-zarodek-w-6-tygodniu-ciazy-u-22-latki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-niewidoczny-zarodek-u-osoby-w-6-tygodniu-ciazy-jest-powodem-do-obaw.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.