Czy można latać samolotem w przypadku pękniętej błony bębenkowej?

Witam. Czy z pękniętą błoną bębenkową można latać samolotem? Czy powoduje to silny ból czy dyskomfort? Czego należy unikać ? Dziękuję i pozdrawiam.

Ból pojawia się gdy błona ulega napięciu, gdy jest perforacja to nie ma napięcia błony więc nie ma bólu, może natomiast dojść do przemieszczenia bakterii i wirusów do jamy bębenkowej pod wpływem zmian ciśnienia co może spowodować zapalenie jamy bębenkowej która i tak jest podatna na zakażenia w takim stanie, na ogół nie jest to niebezpieczne jednak dla pewności warto najpierw przejść badanie laryngologiczne celem uzyskania informacji o aktualnym stanie ucha, gdyż nie badając pacjenta nie mam pełnej wiedzy o jego stanie