Czy można podawać 16-miesięcznemu dziecku mleko krowie?

Dzień dobry,karmiłam córkę piersią przez 15 miesięcy. Teraz córka ma 16 miesięcy i już ją odstawiłam od piwrsi. Czy mogę podawać jej mleko krowie,które bardzo jej smakuje rano i wieczorem? Czytalam,że powinnam jednak podawac mleko modyfikowane. Nie wiem jakie mleko będzie dla niej najlepsze.prosze o poradę.pozdrawiam.Paulina

Nie ma potrzeby w ogóle podawania już dziecku mleka modyfikowanego. Mleko krowie, niekoniecznie z uwagi na swój skład. Ale może Pani, 1xdziennie podać dziecku ok 100ml mleka krowiego. Ponadto lepsze byłyby sery białe, sery żółte i jogurty. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.