Czy można stosować tą maskę w ciąży?

Czy BANIA AGAFII Maseczka d/twarzy oczyszczajaca dziegciowa można przyjmować w trakcie ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

maseczki dziegciowej z pewnością nie wolno przyjmować w trakcie ciąży. Jeśli zaś chodzi o stosowanie jej na twarz, to również nie jest to wskazane.

Choć dziegieć znajdujący zastosowanie w kosmetyce i medycynie może przynieść wiele korzyści, gdyż wykazuje działanie bakteriobójcze, przeciwzapalne, odkażające oraz wzmacniające, to niestety nie jest polecany dla wszystkich. Składnik ten może wpływać negatywnie na płód, dlatego nie jest zalecany dla kobiet w ciąży.

Potwierdzeniem tego są słowa naszego eksperta pod linkiem: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-w-ciazy-mozna-stosowac-brzoze.

Więcej informacji na temat tego składnika znajdzie Pani w jednym z naszych artykułów, który dostępny jest pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/dziegiec.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.