Czy można zminimalizować krótkowzroczność?

Witam! Mam 33lata i mam wadę krotkowzrocznosci -15i-16,bardzo zależy mi na tym aby lepiej wiedzieć,niestety szkła mocniejsze w okularach już nie pomagają,myślę o zabiegu wszczepienia soczewki,z tego co mi wiadomo są dwa rodzaje soczewek,fakijna i refrakcyjna,chciałbym wiedzieć który zabieg będzie dla mnie najlepszym rozwiązaniem i czy można taką wadę zminimalizować do zera?

Witam,

każda soczewka odpowiednio dobrana (wyliczona) może zredukować minusu w oczach do takiej wielkości jaką się chce.W oczach móże zosatać mały minus czyli -2,0 czy -1,5 albo zupełnie może być bez wady wzroku.
Trzeba pamiętać jednak że operacja i jakie będzie widzenie po operacji zależy przede wszytskim od stanu siatkówki! i to jest najważniejsze.

Nazwy ktore zostały przytoczone oznaczają inne typy soczewki.
Fakijna to taka co się ją wszczepia na soczewkę pacjenta po to żeby nie miał wady wzroku. Ja ich osobiście nie lubię i uważam że metoda korekcji tymi soczewkami ma wady.

Soczewka dyfrakcyjna to taka ze się ją wszczepia zamiast soczewki pacjneta ( po tym jak się ją usunie) . Jest to soczewka tak skonstruowana żeby nie używać okularów do czytania. Ma ona jedkan swoje wady. Przede wszytkim można mieć kłopoty z jeżdzeniem samochodem w nocy.

TYP soczewki u pacjnetka z wysoką którkowzrocznością powinien być dobrany na podstawie stanu siatkówki. To jest najważniejsze.