Czy noszenie takich soczewek jest dla mnie bezpieczne?

Czy nosząc soczewki o wysokiej przepuszczalności tlenu D/kt 116 (biofinity toric) przez 8-10 h dziennie, czyszcząc je odpowiednio, nie grozi mi wrastanie naczyń w rogówkę? Wciąż przybywa mi nowych czerwonych siatek naczynek w oku, co mnie niepokoi. Raz w życiu miałam wylew podspojówkowy, przeszedł po kroplach. Byłam u okulisty i powiedział, że jest wszystko w porządku, że nie mam popękanych naczyń, tylko to są normalne naczynia, ale mnie to martwi.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Może Pani nosić te soczewki. Należy jednak pamiętać o odpowiedniej higienie soczewek jak i oczu.