Czy odchudzanie bez ćwiczeń da efekty?

Od tygodnia nie jem kolacji, nie jem słodyczy, ani smażonych potraw, jem co 3 godziny, staram się mniejsze posiłki... (wcześniej jadłam praktycznie same słodycze, najczęściej nocą), jednak nie widzę efektów, wiem, że to bardzo krótki okres, ale myślałam, że schudnę chociaż 1 kg... Pytanie moje brzmi: Czy takie odżywanie, bez ćwiczeń, pozwoli mi na zrzucenie kilku kilogramów? (Mam 158 wzrostu, ważę 57 kg). I ile powinnam czekać, uda mi się to w 4 miesiące? Wiem, że lepiej by było, gdybym zaczęła ćwiczyć, ale nie potrafię, czy w takim razie całe "odchudzanie" nie ma sensu i... nie ma szans na to, bym schudła?
ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI wynosi 22,89. Odpowiada to 75 centylowi. Masz prawidłową masę ciała. Nie powinnaś się odchudzać.

Do redukcji masy ciała można doprowadzić stosowaniem jedynie diety, lecz dieta w połączeniu z wysiłkiem daje lepsze efekty:
- mniejsze jest ryzyko efektu jo-jo,
- sylwetka jest ładniejsza, rzadziej pojawia się "obwisła skóra",
- dochodzi do podniesienia tempa przemian energetycznych (metabolizmu).

Nie musisz rezygnować z kolacji. Wystarczy, że ostatni posiłek zjesz na 2-3 godziny przed snem. Rezygnując ze słodyczy, dbając o równe odstępy między posiłkami, spożywając 5 posiłków dziennie, unikając nadmiernych ilości tłuszczu, na pewno schudniesz, ale może to potrwać.

Pozdrawiam