Czy odstawienie leków na tarczycę w obecnej sytuacji jest prawidłowe?

Będąc ciąży wykonałam badanie TSH, po którym okazało się, że mam niedoczynność tarczycy (przed ciążą badania w normie), endokrynolog zapisał mi letrox 100mg, po trzech tygodniach zbadałam poziom TSH ponownie, okazało się, że popadłam w nadczynność, lekarz zalecił zmniejszenie dawki do 75mg. Tydzień później poroniłam, po kilku dniach zadzownilam do endokrynologa z pytaniem jak dawkować dalej leki, lekarz kazał mi je odstawić i zjawić się za 2tygodnie na wizytę. Dodam, że planuje ponowne zajście w ciążę możliwie najszybciej,gdy tylko ginekolog wyrazi zgodę. Czy odstawienie leków na tarczycę w obecnej sytuacji jest prawidłowe?

Lek. Bartosz Domagała

W ciąży poziom TSH się zmienia . Sytuacja była by inna gdyby Pank miała niedoczynność tarczycy przed ciążą. Robienje badań tylko w ciąży może być niemarodajne. Proszę udać się do endokrynologa i stosować do jego zaleceń - niezbędne jest zebranie wywiadu o ponowne wykonanie badan