Czy opary z nowych mebli mają wpływ na ciążę?

Witam, Mam pytanie odnośnie zapachu nowych mebli. Czy sam zapach może być szkodliwy dla płodu? Jestem w 26tc i niestety musieliśmy wymienić meble w sypialni na nowe. Nie spodziewałam się że będą tak śmierdzieć. Wietrzyłam 2 dni ale nadal troszkę czuć ten specyficzny zapach nowych mebli. Czy po 2 dniach mogę już spać w sypialni? Czy może to w jakiś sposób wpłynąć na dziecko?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

choć zapach z nowo zakupionych mebli może nie należeć do najprzyjemniejszych, to raczej nie powinien on negatywnie wpływać na Panią ani na ciążę – zwłaszcza, że jak Pani wspomina pokój był wietrzony przez dwa dni. Jest to wystarczający okres czasu.

Potwierdzeniem tych słów jest odpowiedź naszego specjalisty ginekologa, który wypowiedział się na ten temat pod następującymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-zapach-nowych-mebli-moze-byc-szkodliwy-dla-plodu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zapach-nowych-mebli-szkodliwy-dla-plodu.

Zachęcamy do zapoznania się z nimi. Proszę więc spać spokojnie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.