Czy osoba przyjmująca tabletki Lesiplus może zmienić godzinę przyjmowania leku?

Witam, przyjmuje leki antykoncepcyjne lesiplus, chciałam zmienić godziny przyjmowania z 14 na 10 czy jeżeli zrobię to po tabletkach placebo skuteczność się zmniejszy czy zostanie bez zmian, ostatnią tabletkę (placebo) przyjmę o 14 a pierwsza z blistra (hormonalna) o godzinie 10 i pozostałe będę już o tej przyjmowac czy będzie to miało jakiś wpływ na skuteczność tabletek?

Lek. Paweł Szadkowski

Może Pani dokonać takiej zmiany. Nie powinno to w żaden sposób wpłynąć na skuteczność tabletek.