Czy osoba z choroba autoimmunologiczną może stosować wyciąg z Ashwagandhy?

Dzień Dobry. Mam pytanie odnośnie Ashwagandhy. Ogólnie wyciąg z niej działa na znajomego korzystnie na pewno pod względem wyciszenia psychicznego. Ale gdzieś przeczytałem, na anglojęzycznej, niby medycznej stronie, że nie powinno się jej brać, gdy ktoś choruje na chorobę autoimmunologiczną, bo może ją nasilić, a on choruje na liszaj twardz. i wzjg. Na ncbi nic nie znalazłem. Czy mój kolega może to spokojnie dalej stosować czy jednak powinien przestać? Mają Państwo jakieś rzetelne źródła o tym?

Witam Pana Serdecznie,

Dobrze byłoby skonsultować Pana pytanie w osobistym kontakcie z lekarzem.

Życzę Panu wszystkiego najlepszego,
irena.mielnik.madej@gmail.com