Czy po ściągnięciu stałego aparatu samoligaturującego zęby powrócą do pierwotnego stanu?

Dzień dobry. Czy po ściągnięciu stałego aparatu samoligaturującego zęby powrócą do ich pierwotnego stanu? Nie chcę nosić retencji, ponieważ efekt jest niezadawalający, a zęby miałam proste, chodziło mi tylko o zlikwidowanie diastemy pomiędzy górnymi jedynkami. Wolę, żeby zęby były takie jak kiedyś niż taki jak po leczeniu przeprowadzonym w moim przypadku. Dziękuję Agata

Nic samo już nie wróci do stanu wyjściowego.Jeżeli efekt leczenia jest niezadowalający należy poinformować o tym lekarza który prowadzi leczenie.