Czy po zdjęciu sondy DJ po laparoskopowym usunięciu zwężenia podmiedniczkowego istnieje ryzyko zastoju moczu?

Witam Serdecznie, czy po zdjęciu sondy DJ po laparoskopowym usunięciu zwężenia podmiedniczkowego, możliwe jest pojawienie się bólu nerki. Czy możliwy jest jakiś fizjologiczny, pooperacyjny zastój moczu? Minęło 8 tygodni od wykonanego zabiegu. Pozdrawiam Karolina

Lek. Tomasz Budlewski

teoretycznie jest możliwe że po zdjęciu DJ może dojść do zastoju moczu. A ma Pani jakies dolegliwości? proponuję udac się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie mozna określic odpowiednie dalsze postępowania.