Czy podane wyniki badań poziomu TSH świadczą o konieczności wizyty u endokrynologa?

Witam, Mam pytanie 10 lipca 2018 roku robiłam TSH i wyszło mi 0,092 (zakres 0,270 - 4,200), czy w związku z tym konieczna jest kontrol u endokrynologa? Mam hashimoto i przyjmuję euthyrox N50. Do tej pory leczyłam się prywatnie a wizytę na nfz mam dopiero na 28.09.2018 r. Czy w takiej sytuacji iść prywatnie do lekarza czy spokojnie mogę czekać do września? Nie uzyskałam jednoznacznej odpowiedzi. Nie wiem sama co mam robić czy iść teraz do lekarza czy poczekać do września?Dziękuję

Lek. Paweł Szadkowski

Pani wynik może wskazywać na zbyt dużą dawkę suplementacyjną hormonów tarczycy. To czy przyspieszyć wizytę zależy głównie od pani objawów (stanu klinicznego). Jeżeli to panią niepokoi sugerowałbym raczej udać się na wcześniejszą konsultację.