Czy powinienem skonsultować zaburzenia równowagi i zawroty głowy ze specjalistą?

Witam! Jestem muzykiem, jednak od ponad roku nie pracuje w zawodzie. Jednak gdy pracowałem na scenie parę razy przez około 2 dni po występie słyszałem lekki pisk w lewym uchu. Mimo tego nie miałem żadnych problemów ze słuchem czy równowagą. Jednak od tygodnia mam lekkie zaburzenia równowagi i częste zawroty głowy niezależnie czy chodzę, stoję lub leże. Dodam, że ostatnimi czasy dużo pracuje i śpię nieregularnie. Mam udać się do specjalisty czy może jest to coś zupełnie niegroźnego?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

zachęcamy, by jak skonsultować opisane przez Pana objawy – zawrotów głowy, zaburzeń równowagi – z neurologiem. Proszę również przygotować się do wywiadu lekarskiego: przypomnieć, czy był jakiś „zapalnik”, który wywołał dolegliwości, określić, czy są czynniki, które nasilają bądź obniżają natężenie odczuwanych przez Pana objawów. Sam Pan wspomina o tym, że intensywność pracy i nieregularność snu może negatywnie wpływać na Pana samopoczucie.

W pierwszej kolejności warto zrobić sobie choć dwa, trzy wolnego - pozwolić organizmowi odpocząć i porządnie się wyspać. Dodatkowo trzeba pamiętać o codziennym ruchu i ilości wypijanych płynów. Utrzymujące się zawroty głowy mogą być objawem wielu różnych chorób (dlatego nie wolno ich lekceważyć), ale też mogą być pokłosiem przepracowania organizmu, niezdrowego trybu życia i zmian miażdżycowych.

Zachęcamy do zapoznania się z podobnymi pytaniami, które zostały zadane w naszym serwisie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jaka-moze-byc-przyczyna-tych-zawrotow-glowy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/meczace-i-silne-zawroty-glowy.

Być może rady znajdujące się w tym materiale, okażą się dla Pana pomocne: https://portal.abczdrowie.pl/skuteczna-metoda-na-zawroty-glowy-po-chwili-poczujesz-ulge-wideo.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.