Czy powinnam się wreszcie rozstać z chłopakiem, którego chyba nigdy nie kochałam?

Mam 22 lata, od 4 lat jestem z chłopakiem, ktorego, tak mi się teraz wydaje, nigdy nie kochałam. Dużo razy próbowałam go zostawić, ale jednak przekonywał mnie, żebym wróciła.

Bardzo jest zazdrosny, nie pozwalal mi spotykać się z nikim, rozmawiać z kolegami. Gdy dostałam sms-a od kolegi nie odzywał się do mnie 2 dni, ciągle podejrzewa mnie o zdradę, grzebał w moim pamiętniku. Ciągle myślę jak go zostawić, wiele razy już próbowałam, ale 4 lata to nie jest mało, więc trochę mi było ciężko. Chciałabym się spotykać z ludźmi, brakuje mi tego bardzo, chodzić na dyskoteki. Puszczam sobie muzykę i myślę np., że jestem na dyskotece ze znajomymi, cały czas myślę o sytacjach, które w ogóle nie mają miejsca w moim życiu. Nie wiem jak to skończyć. Wydaje mi się, że jestem za słaba, że nie będę miała do kogo iść jak stanie się coś złego - tak to zawsze mogę się jemu wyżalić. Nie lubię się z nim całować - obrzydza mnie. Nie daję już rady. Wszysko mnie denerwuje, krzyczę na wszyskich, wpadam w szał, boli mnie glowa, wpadam w dołki, płaczę.

Kiedyś byłam osobą dosyć przebojową, a dziś boję się ludzi, nie umiem z nimi rozmawiać - ktoś do mnie mówi, a ja nie umiem odpowiedzieć, nic mi do głowy nie przychodzi. Notorycznie myślę też o tym, że muszę schudnąć i wtedy może się zacznie mi układać. Nie daję już rady, nie mam pojęcia co mam zrobić, jestem bardzo niezdecydowana.

Witam!

Jesteś młodą dziewczyną i dopiero zaczynasz dorosłe życie. Musisz przemyśleć to, jak chcesz, żeby ono wyglądało w przyszłości. Piszesz, że obrzydza Cię Twój obecny chłopak. Izoluje Cię od świata i ciągle podejrzewa. Pomyśl nad tym, co Cię z nim jeszcze łączy i dlaczego z nim jesteś.

4 lata to długi czas, ale nie można się kierować tylko długością związku przy jego ocenie. Myślę, że powinnaś zrobić sobie listę wszystkich za i przeciw obcenej sytuacji i sprawdzić, czego jest więcej. Nie ważne jaką drogę wybierzesz - musisz coś zmienić w swoim życiu.

Twoja psychika daje Ci dobitnie znać, że jest Ci źle. Wyobrażasz sobie wiele rzeczy, miewasz napady agresji i chcesz mieć przyjaciół. Sądzę, że powinnaś wyjść do ludzi, postarać się nawiązać kontakt z innymi. Chłopak nie ma prawa ograniczać Twoich kontaktów z innymi ludźmi i wpływać na całe Twoje życie. W tej chwili żyjesz odizolowana od świata. Tak nie musi wyglądać Twoje życie, tylko musisz chcieć je zmienić sama.

Nie ważne czy dalej będziesz z chłopakiem, czy rozstaniesz się z nim, zadbaj o to, żeby móc spotykać się z innymi i realizować swoje marzenia. Związek to kompromis i porozumienie, a nie podejrzenia i ograniczenia. Pomyśl nad tym.

Pozdrawiam