Czy pozwolić babci karmić małe dziecko?

Moim problemem jest sytuacja: Babcia mojej coreczki (mama mojego partnera) kazdorazowo kiedy jestem u nich w odzwiedzinach „pali sie” do karmienia mojego dziecka kiedy ta zaczyna byc glodna bierze ja na rece i czeka kiedy przygotuje mleko, po czym bierze ode mnie butelke i ja karmi. Poczatkowo bylo to dla mnie dziwne ale zaakceptowalam to, bo bylo mi ciezko po porodzie (pierwsze dziecko poprzez cesarskie ciecie, bylam mocno obolala). Teraz jednak zaczyna to byc dla mnie irytujace, po prostu dziwnie sie czuje kiedy widze jak ja karmi. To ja jestem matka i to ja powinnam ja karmic czy przewijac nawet bedac u nich. Ostatnimi czasy ograniczylam wiec wizyty a jesli juz ide z coreczka to wtedy kiedy jest najedzona i przewinieta. Czy mam racje uwazajac, ze to moj obowiazek i przyjemnosc? Czy dziecko powinno byc karmione tylko przez mame? Czy moze sporadycznie pozwolic jej karmic (nie prxy kazdej wizycie bo ile mozna?)

Witam Panią, sporadycznie można pozwolić babci na zajmowanie się wnusią. Tylko nie wolno tego przekształcić w rytuał. Z jednej strony ma Pani rację że idzie do teściowej z dzieckiem najedzonym i przewiniętym, ale też od czasu do czasu proszę pozwolić aby babcia wzięła dziecko na ręce, niekoniecznie przewijała i karmiła. * Proszę też zwrócić uwagę na siebie i swoje uczucia, aby Pani postawa nie przerodziła się w obsesyjną zazdrość - bo wtedy będzie trudno utrzymać prawidłowe relacje z rodziną partnera.
*Pozdrawiam serdecznie Panią, Alicja M. Jankowska http://psychoterapie-szczecin.pl