Czy przez krwawienie mogło dojść do poronienia?

Witam mam 23lata. Syn ma 3 latka, druga ciąże poroniłam 9 mies temu w 7-8 tyg, aktualnie jestem w 7-8tyg ciąży od początku jestem na duphastonie lecz wczoraj zaczęło się krwawienie wiec odrazu byłam na wizycie u ginekolog, która stwierdziła ze nie doszło do poronienia, lecz po powrocie dostałam silnych boli w podbrzuszu i obfitego krwawienia. Dziś już mniej krwawię lecz nie wiem czy mogło dojść do poronienia ? I czy przy takim krwawieniu nawet jeśli zarodek się utrzyma to będzie zdrowy ? Proszę o pomoc

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Powinna Pani ponownie udać się na kontrolę do lekarza po drugim epizodzie krwawienia w celu ponownej oceny czy wszystko z dzieckiem jest w porządku.