Czy przez takie usg lekarz może określić precyzyjnie wielkość szyjki?

Witam. Chciałam zapytać o mierzenie długości szyjki macicy. Od 16tc mam wykonywane tylko usg przez powłoki brzuszne. Co wizytę pytam lekarza czy nic się nie skraca, twierdzi że nie i ciaza rozwija się prawidłowo. Mnie jednak martwi że na wizycie nie jestem badana przezpochwowo. Czy możliwe jest ze poprzez usg przez powłoki lekarz jest w stanie określić długość szyjki? Pozdrawiam

na każdej wizycie ciążowej powinno odbyć się badanie we wziernikach / ręczne ginekologiczne. USG przez brzuch niedokładnie ocenia długość szyjki, lepsze jest badanie głowicą przezpochwową