Czy przy migrenie z aurą można pracować jako kierowca?

Czy mając migrenę z aurą można pracować jako kierowca ciężarówki?
MĘŻCZYZNA, 32 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

migrena z aurą może powodować zaburzenia wzrokowe, takie jak trudności w widzeniu, migotanie świateł lub rozmazane widzenie. Te objawy mogą negatywnie wpływać na zdolność prowadzenia pojazdu, zwłaszcza ciężarówki, która wymaga skupienia i precyzji.

Wszystko zależy również od częstotliwości występowania ataków migrenowych, oraz tego, jak Pan je znosi. Wydaje się jednak, że migrena z silną aurą jest raczej przeciwwskazaniem do wykonywania prac, które wymagają ciągłej koncentracji i dokładności.

Więcej informacji o podanym problemie znajdzie Pan w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/aura-migrenowa

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.