Zaburzenia widzenia przy uporczywej migrenie

Witam, miałem wczoraj uporczywą migrenę, ręka drętwiała mi ok. 5 razu, miałem ''mroczki'' w polu widzenia, które powracały co kilkadziesiąt minut a na koniec miałem zaburzenie widzenia połowiczne (źle widziałem po prawej stronie pola widzenia). Dziś rano się obudziłem, jest trochę lepiej ale mam wrażenie, że nie odzyskałem wzroku w pełni, po prawej stronie widzę gorzej, czy to niebezpieczne? czy jest to odwracalne? Miałem migrenę ok. 12 godz. Pozdrawiam.

AURA migrenowa najczęściej objawia się zaburzeniami widzenia: migocące zygzaki, , mroczki, często w połowie pola widzenia.
Nie powinny trwać dłużej niż 30-60 minut; a po 20-30 minutach pojawia się ból migrenowy: zwykle połowiczy, silny, pulsujący , z mdłościami, wymiotami, nadwrażliwością na światło, dźwięki i zapachy.
Czasem występuje sama aura, bez bólu migrenowego.
Doradzam pełną konsultację neurologiczną, pełną ocenę stanu zdrowia!
Warto wykluczyć używki, nikotynę i leki mogące obkurczać naczynia
Pozdrawiam