Czy Silkyderm można stosować u dzieci?

Witam, tydzień temu zadałam pytanie "Moja 6 letnia córeczka ma bliznę po zabiegu. Smaruję ją żelem Silkyderm. W gazecie znalazłam inny preparat na blizny: Preparat Scar Repair&Anti-Stretch Complex[...]" otrzymałam odpowiedź od lekarza Pawła Bajlon "Nie polecam stosowania tego typu preparatów. Warto zastosować np Contratubex. ". Czy mogłabym się dowiedzieć dlaczego? W aptece poinformowano mnie, że Silkyderm to maść oparta na najnowocześniejszych składnikach. Pozdrawiam M.J.

Opisane preparaty Silkyderm i Contatubex to dwie różne grupy preparatów (działanie odmienne). Maści silikonowe wymagają bardzo częstego (i długiego) stosowania ale np. Dermatix (z tej grupy) cieszy się dobrą opinią. Contratubex jest tańszy i chyba częściej kupowany.