Czy soczewki kontaktowe mają wpływ na pojawianie się mętów w ciele szklistym?

Witam Czy soczewki mogą spowodować wysyp mętów w ciele szklistym? Mój przypadek wystąpienia mętów jest zagadką. Połozyłem się spać zobaczyłem świetliste linie i rano obudziłem się z całym wysypem mętów w obu oczach . Mętów mam bardzo dużo i w centrum widzenia.

witam, soczewki nie mają wpływu na pojawienie się mętów tylko wada wzroku i ewentualnie tryb zycia czyli siłownia, gorące żródła inne urazy ,wysiłek nieadekwatny,może jakaś piorunująca infekcja.Konieczne badanie siatkówki w poszukiwaniu otworu. Pilne.Pozdrawiam serdecznie